wyszukiwarka

ABS NEWS

SEXCEL

ABS Global wprowadza na rynek nowy produkt: seksowaną genetykę Sexcel™


Madison, Wisconsin, USA — firma ABS Global Inc. (ABS), będąca częścią Genus plc, wprowadza dziś na rynek seksowaną genetykę Sexcel™ Sexed Genetics, czyli nasienie uzyskiwane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii z XXI-go wieku, która została opracowana, aby w stadach bydła mlecznego na całym świecie uzyskiwać więcej zacieleń o wysokiej wartości hodowlanej.

 

Gama Sexcel obejmuje najlepszą genetykę firmy ABS i jest wytwarzana przy użyciu nowej, będącej własnością firmy technologii seksowania nasienia bydła. To innowacyjne rozwiązanie nie naraża komórek na działanie wysokiego ciśnienia, strumienia prądu elektrycznego ani sił ścinających, które stosowano w procesie produkcji nasienia seksowanego, oferowanego dawniej hodowcom. Efekt: doskonałej jakości sortowana genetyka, która pozwala hodowcom bydła maksymalizować zyskowność produkcji w zgodzie z indywidualnymi celami ekonomicznymi i genetycznymi stada.

Czytaj więcej...

SEXCEL

Nadchodzą nowe dni Genetyki Seksowanej...

 

Sexcel NoTag rgbLR

 

Wykorzystując technologię XXI wieku firma ABS Global opracowała własną technologię seksowania Sexcel ™, jest to genetyka seksowana, która ma na celu dostarczenia większej ilości ciąż o wyższej wartości genetycznej w Twoim stadzie.

 

Nasienie sortowane było dostępne przez wiele lat; jednakże dotychczas stosowana technologia zawsze była taka sama ... do dziś. Firma ABS zainwestowała w ostatnich latach znaczące środki w rozwój wyjątkowej technologii XXI wieku, która jest łagodniejsza dla komórek i pozwala nam dostarczać produkt, który przyczyni się do poprawy wartości genetycznej w swoim stadzie.


Sexcel używa najbardziej zaawansowanych technologii oraz łączy w sobie najwyższą wartość genetyczną i najlepszą płodność naszych buhajów , które pomogą .... Szybko przyczynią się do postępu genetycznego w Twoim stadzie.

 

Benefity wynikające z używania Sexcel

Infographic only 2

Więcej jałówek
- Możliwość wyprodukowania większej liczby jałówek do remontu stada, co pozwala powiększać stado z własnego materiału hodowlanego i zmniejszyć ryzyko przenoszenia chorób.

Nowa technologia
-Pionierska i, najbardziej zaawansowana technologia dostępna na rynku.

Najlepszy performers
-W próbach testowych, w porównaniu z konwencjonalnym nasieniem, Sexcel osiągnął relatywnie wyższy współczynnik zacieleń niż jakikolwiek inny sortowany produkt genetyczny.
Zwiększ wartość genetyczną
- ABS zobowiązuje się do korzystania z najlepszych dostępnych buhajów w Sexcel. Wybierz najlepsze jałówki i pokryj je Sexcel, aby szybko osiągnąć postęp genetyczny.

Więcej mleka
- Badania wykazują, że jałówka rodząca cieliczkę wytwarza więcej mleka.

Jeszcze więcej korzyści

- Jałówki zazwyczaj mają łatwiejsze wycielenia, tym samym zmniejsza się ryzyko i koszty związane z problematycznym wycieleniem 

Relative conception rate graph 2

Szybki postęp genetyczny w Twoim stadzie

 

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2017 w Poznaniu

XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych 2017 w Poznaniu to kolejny sukces genetyki ABS.

 

SUPERCZEMPION wystawy to krowa w III laktacji po buhaju 29HO13363 Doberman z OHZ Lubiana Sp.zo.o.

 

Wiceczempion wśród krów w I laktacji zdobyła córka buhaja 94HO14105 Aftershock z S.K.  Dobrzyniewo.

 


Gratulujemy Wszystkim Hodowcom biorącym udział w wystawie !!!

 

Katalog wiosna 2017

Przedstawiamy Państwu najnowszy katalog buhajów wiosna 2017!!!

 

Katalog eiosna

Icon Sires

Celem firmy ABS Global, Inc. (ABS) jest oferowanie klientom wyjątkowej jakości materiału genetycznego bydła, by umożliwić im bardziej efektywną produkcję tak przydanego białka pochodzenia zwierzęcego, w postaci mięsa i mleka. Chcemy inwestować znaczne środki w identyfikację genomiczną, rozwój i marketing buhajów, które naszym zdaniem są w stanie przyczynić się do postępu genetycznego w Państwa stadzie. Chcemy zaoferować Państwu najlepszy materiał genetyczny jaki posiadamy, ale także chcemy prowadzić nasz program hodowlany na większą skalę. Firma ABS stworzyła program Icon Sires. Zawierając z firmą ABS umowę w ramach programu Icon Sires, uzyskują Państwo dostęp do naszego najlepszego materiału genetycznego, przy równoczesnej możliwości uzyskania odpowiedniej zapłaty za potomstwo  Icon Sires, które zostanie zakwalifikowane do dalszej hodowli w ABS.

 

iconsire 

Lista Icon Sires

Opcja Potomstwa Icon Sires

Jeśli mają Państwo syna lub córkę buhaja Icon Sire i zamierzają je sprzedać, najpierw należy sprawdzić, czy buhaj został wymieniony poniżej i czy należący do Państwa syn lub córka buhaja Icon Sire spełnia podane poniżej wymogi przeprowadzenia testów genomicznych.
Jeśli należący do Państwa syn lub córka buhaja Icon Sire spełnia oba te wymagania, należy wypełnić Formularz powiadomienia o Wyborze opcji.
Jeśli należący do Państwa syn lub córka buhaja Icon Sire nie spełnia obu tych wymagań, nie muszą Państwo podejmować żadnych dalszych działań i mogą Państwo sprzedać to potomstwo według swego uznania, zgodnie ze standardowym regulaminem ABS.


            Testy Genomiczne

Ustalenie testów genomicznych nie zostało określone. Prosimy o regularne sprawdzanie czy nie są dostępne aktualizacje.


 

Ważna Informacja:
Jeśli mają państwa syna buhaja biorącego udział w programie Icon Sires, i zamierzają go sprzedać, a zwierzę nie było poddane testom genomicznym, konieczne jest przeprowadzenie testów i zakończenie udziału w programie Icon Sires przed zaoferowaniem zwierzęcia na sprzedaż jakiejkolwiek innej osobie lub podmiotowi (z wyjątkiem sprzedaży na ubój).
Jeśli mają Państwo córkę buhaja biorącego udział w programie Icon Sire i zamierzają ją sprzedać, a zwierzę nie było poddane testom genomicznym, mogą Państwo (a) poddać ją testom i zakończyć udział w programie Icon Sires; lub (b) sprzedać ją jako niezarejestrowane zwierzę dowolnej osobie lub podmiotowi, które nie działają w branzy związanej z obrotem, sprzedażą i tworzeniem materiału genetycznego bydła.
Prosimy pamiętać, że firma ABS regularnie aktualizuje listę Icon Sires i buhaj, który znajdował się na liście Icon Sires w chwili zakupu, może zostać usunięty z powyższej listy. Jeśli buhaj zostanie usunięty z listy, nie jest już przedmiotem prawa opcji dostępnej dla firmy ABS i mogą Państwo sprzedać, przekazać lub w inny sposób zbyć zwierzę według swego uznania, zgodnie ze standardowym regulaminem ABS.

FORMULARZ POWIADOMIENIA O WYBORZE OPCJI

Program do rejestracji pokryć e-ABS

 Bez tytułu

 
 
E-ABS to aplikacja dla Ciebie - oszczędza Twój czas i pieniądze. Szybki i wygodny program firmy genetycznej ABS Polska rejestrujący pokrycia i generujący zaświadczenia unasienniania. E-ABS umożliwia właściwy dobór buhajów z kojarzeń GMS 2.0 oraz archiwizuje zabiegi inseminacyjne Twojego stada.
 
Ewidencja i zarządzanie pokryciami krów i jałówek buhajami ABS nigdy nie była tak prosta. Program  ten dostępny jest w dwóch wersjach – na stronie WWW oraz jako aplikacja do pobrania z Play store na smartfony lub tablety wyposażone w system operacyjny android.
  
 
Aplikacja e-ABS to program:
 
-INTELIGENTNY – posiada bazę Twojego stada i właściwe kojarzenia GMS 2.0
-SZYBKI - kilka kliknięć i świadectwo jest gotowe
-WYGODNY - możesz go używać na tablecie, smartfonie lub komputerze
-DARMOWY- nie płacisz za pobranie aplikacji.
 
Nie czekaj! Pobierz aplikację mobilną lub wejdź na stronę www.krycia.abspolska.pl 
 
googleplay
 
 
W celu rejestracji konta skontaktuj się z Twoim doradcą hodowlanym.
 
aplikacja
 
 

Monopol przełamany w produkcji nasienia seksowanego!!!

Firma ABS Global Inc. (ABS), oddział Genus plc, światowy pionier genetyki zwierząt, otrzymała decyzję o nakazie permanentnym w związku ze sporami przeciwko Inguran LLC, działający jako Sexing Technologies (ST). Decyzja została ogłoszona 31 marca przez Sąd Rejonowy USA dla Western District w Wisconsin.
 
Przy udzielaniu stałego nakazu sąd potwierdził, że ST jest nie może egzekwować niektórych ograniczeń w zakresie badań, marketingu i zakazu konkurowania na podstawie umowy dotyczącej sortowania nasion między ST i ABS. Nakaz sądowy umożliwia również firmom związanym z produkcją nasienia  buhajów w Stanach Zjednoczonych wypowiedzenie umów o sortowaniu nasienia w ciągu dwunastu miesięcy, bez kary. Nakaz ten będzie obowiązywał przez pięć lat, a Trybunał będzie wymagał od ST bezzwłocznego pisemnego powiadomienia o decyzji Trybunału inne firmy. ABS wystąpił o rozstrzygnięcie sprawy w świetle stwierdzenia w sierpniu 2016 r., że firma ST utrzymywała monopol na rynku sortowania  nasienia bydła w Stanach od lipca 2012 roku.
 
Hodowcy bydła mlecznego preferują cielęta płci żeńskiej, a użycie sortowanego nasienia w sztucznej inseminacji ma na celu gwarantowanie klientom  uzyskanie przewagi jałówek nad buhajami. ABS planuje uruchomić własną markę sortowanej genetyki Sexcel ™ w 2017 roku. Sexcel jest produkowany za pomocą nowej technologii służącej do sortowania nasienia bydła, która nie naraża komórek na działanie wysokiego ciśnienia i prądu elektrycznego, które są obecnie wykorzystywane w techonologii sortowania.  Sexcel zapewni klientom ABS nowy i ekscytujący produkt, który pomoże im osiągnąć postęp genetyczny.
 
„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wprowadzamy na rynek innowacyjną technologię XXI wieku i wprowadzamy konkurencję na rynek", powiedział Nate Zwald, Dyrektor ds. Operacyjnych - ABS Global. "Wiemy, że mamy silny produkt, a wyniki testów potwierdzają, że mamy bardzo skuteczną oferte sortowanego nasienia dla naszych Klientów. Jesteśmy też dumni z tego iż jako pierwsi wprowadzamy konkurencyjny produkt na rynek technologii sortowania, z czego skorzystają producenci bydła mlecznego i wołowiny. "
 
 
 
Kontakt: 
Cheri Johnson 
608.846.6356 
cheri.johnson@genusplc.com 
 
Marcy Tessmann 
262.352.2450 
 
 
sad
 

Sukces genetyki ABS!!!

Wielki sukces genetyki ABS !!!
Po raz kolejny buhaj 29HO14062 GILLESPY-ET syn Boltona
pokazał swoją klasę i jest najwyżej wycenionym buhajem na córkach w Polsce.RS1656 Gillespy scr 1

Oferta pracy Junior Accountant

Firma ABS Polska poszukuje osoby na stanowisko Junior Accountant. 
 
 
Zakres głównych obowiązków:
-wprowadzanie zamówień, 
-fakturowanie, 
-analiza limitów kredytowych, 
-wystawianie not kredytowych, 
-przygotowywanie płatności dla dostawców, 
-księgowanie wpływów bankowych, 
-księgowanie kosztów, 
 
Wymagania:
-prawo jazdy kat. B, 
-znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
-mile widziane wykształcenie ekonomiczne lub administracyjne, 
-praktyczna znajomość Excel
 
Praca w Dzierzgoniu od poniedziałku do piątku w wymiarze godzin od 8:00- 16:00
Pełen etat/umowa o pracę.
CV ze zdjęcie prosimy wysyłać na adres:
 
 
 
Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29/08/1997 o ochronie danych osobowych. (Dz. U. 2002 r. nr. 101, poz. 926 ze zm.)
 

Opublikowano rozporządzenia KE dotyczące pomocy dla producentów mleka

Producenci oczekują jeszcze na krajowe akty prawne. Czasu jest niewiele, gdyż do 21 września br. do godziny 12.00 producenci, którzy chcą ubiegać się o pomoc muszą złożyć wnioski określające wielkość redukcji produkcji mleka.


W lipcu Komisja Europejska zaproponowała pakiet wsparcia, a 9 września zostały opublikowane dwa rozporządzenia delegowane KE dotyczące pomocy dla producentów mleka w wysokości 500 mln euro. Na ograniczenie produkcji mleka KE przeznaczyła 150 mln euro w skali UE, a na pomoc dostosowawczą 350 mln euro, z czego dla Polski przewidziana jest kwota 22 670 129 euro – poinformował podczas spotkania zorganizowanego przez ARR minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

Więcej na: farmer

Jakie działania dla sektora mleczarskiego podejmuje rząd?

O działaniach resortu rolnictwa dla poprawy sytuacji w branży mleczarskiej poinformował Krzysztof Jurgiel podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Na konferencji prasowej zwołanej podczas XIV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w Jachrance, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przedstawił zarówno już wprowadzone, jak również planowane działania wspierające trudną sytuację w branży mleczarskiej. 

Więcej na: farmer

Uwaga producenci mleka krowiego!

Pomoc na ograniczenie produkcji mleka będzie się należała także spadkobiercom rolników, którzy spełnili wymagane warunki do jej przyznania.

Wnioski o przyznanie pomocy będą podlegały szczegółowym kontrolom, zarówno administracyjnej jak i kontrolom na miejscu, zadaniem których będzie weryfikacja czy producenci ubiegający się o pomoc nie stwarzają sztucznych warunków do uzyskania pomocy.

Więcej na: ppr

Od 16 września ARR przyjmuje wnioski od producentów mleka

Wnioski o pomoc unijną dla producentów mleka ograniczających dostawy będzie można składać w Oddziałach Terenowych Agencji Rynku Rolnego od piątku 16 września 2016 r. do środy 21 września 2016 r. do godz. 12.00.

O przyznanie pomocy na ograniczenie dostaw mogą ubiegać się producenci, którzy w lipcu 2016 r. dostarczali mleko do podmiotów skupujących oraz w jednym z wyznaczonych trzymiesięcznych okresów, ograniczą dostawy mleka w stosunku do analogicznego trzymiesięcznego okresu poprzedniego roku kalendarzowego, tzw. okresu referencyjnego. Pomoc będzie należała się także spadkobiercom rolników, którzy spełnili wymagane warunki do jej przyznania. 

Więcej na: ppr

 • ABS NEWS

  01 wrzesień 2017

  SEXCEL

  ABS Global wprowadza na rynek nowy produkt: seksowaną genetykę Sexcel™ Madison, Wisconsin, USA — firma ABS Global Inc. (ABS), będąca częścią Genus plc, wprowadza dziś na rynek seksowaną genetykę Sexce...
 • ABS NEWS

  01 wrzesień 2017

  SEXCEL

  Nadchodzą nowe dni Genetyki Seksowanej... Wykorzystując technologię XXI wieku firma ABS Global opracowała własną technologię seksowania Sexcel ™, jest to genetyka seksowana, która ma na celu dostarcze...

 

MAPA STRONY