wyszukiwarka

GMS 2.0 – GENETIC MANAGEMENT SYSTEM 2.0

gs20

 

 

 

Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem GMS 2.0 – to zupełnie nowy program, przeprojektowany i ulepszony z myślą o stadach naszych Klientów.

 

gms20 1

 

 

Od 1968 roku porgram Genetic Managment System® (GMS®) tworzy kompleksowy system, który optymalizuje postęp genetyczny i przyspiesza proces hodowlany w stadach krów mlecznych. Od pierwszego kojarzenia prawie 50 lat temu, po dziś dzień GMS przygotował ponad 80 milionów kojarzeń, żadna inna firma genetyczna na świecie nie skojarzyła tylu krów. GMS 2.0 został wprowadzony w 2016 roku i jest odpowiedzią na zmieniającą się sytuację na rynku mleka. Program ten skupia się na ekonomice produkcji - zdrowe, dobrze zbudowane, długowieczne krowy to przyszłość Twojej hodowli z GMS 2.0.

 

 

gms20 2

 

Wiemy, że jeden klucz nie pasuje do wszystkich naszych stad, dlatego oferujemy ponad 150 różnych sposobów kojarzeń do których jest przystosowany GMS 2.0. (I to zanim dodamy buhaja!)

 

Nowy GMS 2.0 w porównaniu do programów oferowanych przez konkurencję zapewnia najwięcej opcji konfiguracji dla swoich klientów i ich stad . Wybór odpowiednich ustawień produkcyjnych oraz pokroju wiąże się z właściwą identyfikacją i dopasowaniem obszarów, w których oczekuje się postępu genetycznego w stadzie. Tę część nazywamy CCBO i są to opcje hodowlane wyboru klienta, ponieważ to właśnie one określają zamierzone cele hodowlane, które są dostosowane do konkretnego działania w celu realizacji założeń produkcyjnych.

 

Możesz wybrać następujące opcje :

typ wystawowy, intensywna produkcja, typ długowieczny, typ robot, typ pastwiskowy

mleko, tłuszcz, białko, kombinację mleko- tłuszcz-białko lub dużą przydatność serowarską mleka

 

Szukasz programu, który umie wykorzystać wyniki wyceny genomowej zwierząt ? Już nie musisz. GMS 2.0 może teraz analizować wyniki genomowe Twoich krów, aby zapewnić bardziej precyzyjne rekomendacje kojarzeń niż kiedykolwiek wcześniej. Co zostało dodane w tej opcji?

 

Określanie procentowe genomowego inbredu


Czy wiesz, że każda firma AI oblicza inbred inaczej? To sprawia, że niemożliwe jest porównywanie procentowych wartości obliczeń inbredu przez różne firmy dla tego samego stada. Wyliczenia genomowego inbredu ukazuje prawdziwy procent wspólnych genów jaki można znaleźć w genomie zwierzęcia. Wreszcie mamy możliwość prawdziwego określenia chowu wsobnego! Podczas korzystania z wyceny gnomicznej te informacje możemy podawać do GMS 2.0, Genomowy procent inbredu jest wykorzystywany w programie, dzięki czemu można zarządzać chowem wsobnym w stadzie z większą precyzją niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Wykluczenie błędu oceny fenotypowej


Fenotyp zwierzęcia jest połączeniem cech genetycznych z wpływem środowiska na ich ujawnianie się. Kombinacja ta określa, jak ona jest zdrowy, jak duża ona rośnie i ile ona produkuje mleko. Jednak tylko jej genetyka zostaną przekazane na jej potomstwo - ona nie może przejść wszystkich czynników środowiskowych, które wpłynęły ją przez całe życie. Wykorzystując informacje genomu zwierzęcia zapewnia większą dokładność, precyzję i usuwa wszelkie możliwości fenotypowej uprzedzeń od wpływu na rekomendację kryciem.

 

Wycena genomowa Twoich zwierząt nigdy nie będzie przestarzała.

Genomowe wyceny dla Twoich zwierząt zmieniły się odkąd pierwszy raz otrzymaliście wyniki? W rzeczywistości, zmieniają się co 4 miesiące, gdy baza danych jest aktualizowana i dochodzą nowe dodatkowe informacje. Z GMS 2.0, można mieć pewność, że wyceny genomowe, które są używamy ulegają aktualizacji i pokazują dostępne dokładne wartości.

 

To proste.

Nie potrzeba nam dużych, nieporęcznych plików otrzymanych od dostawcy testowania genomowego. Nie trzeba przechodzić przez stosy papieru i poczty na biurku, aby dać nam swoje wyniki oceny genomowej. Jedyne czego potrzebujemy to stałe ID zwierzęcia, które było podawane przy testowaniu genomowym. Bardzo często jest to numer rejestracyjny, numer RFID lub inny wspólny stały numer identyfikacyjny, który już masz.
To wszystko - podasz nam jeden numer, a my zajmiemy się resztą.

 

gms20 3 

Czy posadzisz kukurydzę jeśli nigdy nie będziesz mógł jej zebrać? Chcesz dokonywać inwestycji, jeśli nie możesz czerpać z niej korzyści? Jak można zmierzyć postęp genetyczny, nie mogąc go zobaczyć?

 

GMS 2.0 oferuje 14 różnych raportów skonfigurowanych zależnie od opcji hodowlanych, dzięki czemu możesz porównać postęp hodowlany stada na wykresach. Program ten zawiera raporty, które pomogą Ci zarządzać zapasami nasienia, monitorują chów wsobny i pokazują wizualizację postępu w stadzie w zależności od założonych celów w stosunku do cech produkcji, zdrowia i typu.

 

gms20 4

 

Jeśli jesteś ciekaw, jak GMS 2.0 może dać bezprecedensową moc do kształtowania przyszłości Twojego stada? Skontakuj się z przedstawicielem Genus ABS aby dowiedzieć się więcej.

 

Twój przedstawiciel ABS będzie pracować z Tobą, aby:

  • Ustalić Twoje cele produkcyjne
  • Ustali Twoje opcje hodowlane
  • Zbierze wszystkie istotne informacje, takie jak rodowody i dane zwierząt
  • Zapewni rekomendację kryć w ciągu zaledwie 5 minut *


* Faktyczny czas może się różnić zależny od szybkości łącza.

 

MAPA STRONY