wyszukiwarka

Monopol przełamany w produkcji nasienia seksowanego!!!

Firma ABS Global Inc. (ABS), oddział Genus plc, światowy pionier genetyki zwierząt, otrzymała decyzję o nakazie permanentnym w związku ze sporami przeciwko Inguran LLC, działający jako Sexing Technologies (ST). Decyzja została ogłoszona 31 marca przez Sąd Rejonowy USA dla Western District w Wisconsin.
 
Przy udzielaniu stałego nakazu sąd potwierdził, że ST jest nie może egzekwować niektórych ograniczeń w zakresie badań, marketingu i zakazu konkurowania na podstawie umowy dotyczącej sortowania nasion między ST i ABS. Nakaz sądowy umożliwia również firmom związanym z produkcją nasienia  buhajów w Stanach Zjednoczonych wypowiedzenie umów o sortowaniu nasienia w ciągu dwunastu miesięcy, bez kary. Nakaz ten będzie obowiązywał przez pięć lat, a Trybunał będzie wymagał od ST bezzwłocznego pisemnego powiadomienia o decyzji Trybunału inne firmy. ABS wystąpił o rozstrzygnięcie sprawy w świetle stwierdzenia w sierpniu 2016 r., że firma ST utrzymywała monopol na rynku sortowania  nasienia bydła w Stanach od lipca 2012 roku.
 
Hodowcy bydła mlecznego preferują cielęta płci żeńskiej, a użycie sortowanego nasienia w sztucznej inseminacji ma na celu gwarantowanie klientom  uzyskanie przewagi jałówek nad buhajami. ABS planuje uruchomić własną markę sortowanej genetyki Sexcel ™ w 2017 roku. Sexcel jest produkowany za pomocą nowej technologii służącej do sortowania nasienia bydła, która nie naraża komórek na działanie wysokiego ciśnienia i prądu elektrycznego, które są obecnie wykorzystywane w techonologii sortowania.  Sexcel zapewni klientom ABS nowy i ekscytujący produkt, który pomoże im osiągnąć postęp genetyczny.
 
„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wprowadzamy na rynek innowacyjną technologię XXI wieku i wprowadzamy konkurencję na rynek", powiedział Nate Zwald, Dyrektor ds. Operacyjnych - ABS Global. "Wiemy, że mamy silny produkt, a wyniki testów potwierdzają, że mamy bardzo skuteczną oferte sortowanego nasienia dla naszych Klientów. Jesteśmy też dumni z tego iż jako pierwsi wprowadzamy konkurencyjny produkt na rynek technologii sortowania, z czego skorzystają producenci bydła mlecznego i wołowiny. "
 
 
 
Kontakt: 
Cheri Johnson 
608.846.6356 
cheri.johnson@genusplc.com 
 
Marcy Tessmann 
262.352.2450 
 
 
sad
 

 

MAPA STRONY