wyszukiwarka

SEXCEL

ABS Global wprowadza na rynek nowy produkt: seksowaną genetykę Sexcel™


Madison, Wisconsin, USA — firma ABS Global Inc. (ABS), będąca częścią Genus plc, wprowadza dziś na rynek seksowaną genetykę Sexcel™ Sexed Genetics, czyli nasienie uzyskiwane przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii z XXI-go wieku, która została opracowana, aby w stadach bydła mlecznego na całym świecie uzyskiwać więcej zacieleń o wysokiej wartości hodowlanej.

 

Gama Sexcel obejmuje najlepszą genetykę firmy ABS i jest wytwarzana przy użyciu nowej, będącej własnością firmy technologii seksowania nasienia bydła. To innowacyjne rozwiązanie nie naraża komórek na działanie wysokiego ciśnienia, strumienia prądu elektrycznego ani sił ścinających, które stosowano w procesie produkcji nasienia seksowanego, oferowanego dawniej hodowcom. Efekt: doskonałej jakości sortowana genetyka, która pozwala hodowcom bydła maksymalizować zyskowność produkcji w zgodzie z indywidualnymi celami ekonomicznymi i genetycznymi stada.

Dane pochodzące z Real World Data® (RWD™), czyli światowej bazy danych firmy ABS, pokazują, że przy nasieniu Sexcel uzyskuje się 90% względnego wskaźnika zacieleń w porównaniu do konwencjonalnego nasienia oraz wyższy wskaźnik zacieleń niż przy innym nasieniu seksowanym wykorzystywanym przez hodowców. Baza danych RWD zawiera wyniki pochodzące od prawdziwych klientów, a ich źródłem jest ponad 37 milionów krów ze stad znajdujących się w krajach będących najważniejszymi rynkami produkcji bydła mlecznego na świecie.

 

“To ekscytująca chwila dla firmy ABS i naszych klientów”, wyjaśnia Nate Zwald, Chief Operating Officer – ABS Global. „Nasienie Sexcel jest dla hodowców nową opcją, dzięki której mogą realizować pożądaną strategię genetyczną i która pomoże im osiągać zyski dzięki postępowi genetycznemu. Mamy w naszej ofercie unikalny produkt, a wyniki badań dowodzą, że jest to bardzo skuteczne seksowane nasienie trafiające w ręce naszych klientów”.

 

Do dziś konkurencyjność na rynku sortowanej genetyki była ograniczona. Dzisiejszy dzień wyznacza przełomowy moment, w którym seksowana genetyka, wytwarzania przy użyciu nowej i zróżnicowanej technologii, staje się dostępna dla hodowców. W marcu 2017 roku, sąd federalny USA wydał postanowienie mówiące, że firma Sexing Technologies (ST) uparcie utrzymywała pozycję monopolisty na rynku wytwarzania seksowanego nasienia w USA i nałożył stały zakaz na firmę ST. Postanowienie sądu poświadcza zasadność prawa klientów do wyboru technologii wytwarzania seksowanej genetyki.

 

„Nasze badania pokazują, że nasi klienci poszukują solidniejszej oferty seksowanej genetyki i wprowadzany na rynek Sexcel właśnie nią jest”, wskazuje Olivier Hiers, Global Sexed Genetics Brand Manager – ABS Global. „Nasza przełomowa technologia pomaga hodowcom uzyskiwać szybszy postęp genetyczny. Dzięki niej, najlepsze jałówki, jakimi dysponują, mogą produkować zwierzęta na remont stada, jakich chcą hodowcy, a jednocześnie oferuje możliwość wyboru seksowanej genetyki dostosowanej do indywidualnych potrzeb hodowców, takich jak łatwość wycieleń, produkcja mleka, wykorzystanie paszy, zmniejszenie ryzyka chorób czy kilku innych cech genetycznych”.

 

Więcej informacji o genetyce Sexcel można znaleźć na stronie www.abssexcel.com albo na naszym fanpage www.facebook.com/ABSGlobal, gdzie dziś o 10.00 zapraszamy Państwa na transmisję na żywo.

 

O firmie ABS
ABS Global, z siedzibą główną mieszczącą się w DeForest, Wisconsin, USA, to światowy lider w sektorze genetyki bydła, usług reprodukcyjnych, technologii sztucznego unasienniania oraz produktów do higieny wymienia. Firma ABS, prowadząca działania biznesowe w ponad 70 krajach na całym świecie, już od 1941 roku wytycza szlaki rozwoju w segmencie genetyki zwierząt i technologii produkcji zwierzęcej. ABS Global jest częścią korporacji Genus plc.

 

MAPA STRONY